Ідеї можуть бути підтверджені лише в майбутньому, але не перевіряються минулим

Традиційно стратегія розглядається як гра в шахи. Мудрі лідери вивчають ігрову дошку, ретельно планують свої ходи та бездоганно їх виконують. Це завжди було фантазією, але досить близькою до реальності, щоб бути корисною. Організації можуть створити стійку конкурентну перевагу, копітко нарощуючи переговорну силу в ланцюжку створення цінності.

Проте, як зауважив Майк Тайсон, “кожен має план, доки його не вдарять”. Ми можемо досліджувати і планувати скільки завгодно, але реальний світ – це безладне місце. Факти, якими ми їх бачимо, насправді є лише інтерпретацією наявних у нас даних. Завжди існують інші дані, яких ми не бачимо, і навіть ті, які ми маємо перед собою, можна інтерпретувати по-різному.

Ось чому нам потрібно застосовувати більш байєсівський підхід до стратегії, коли ми не претендуємо на те, що маємо “правильну стратегію”, а намагаємося зробити її менш помилковою з часом. Як сказала Ріта Гантер МакГрат, вже не так важливо “навчитися планувати”, як “планувати, щоб вчитися”. Нам потрібно бути більш ітеративними, бачити, що працює, і змінювати курс за потреби.

Сьогодні, замість того, щоб думати про стратегію як про гру в шахи, краще уявити собі онлайн рольову гру, в якій ви берете з собою певні можливості та ресурси та об’єднуєтеся з іншими, щоб виконувати квести та відкривати для себе щось нове на цьому шляху. На відміну від шахів, де всі знають, що їхня мета – захопити короля суперника, ми повинні очікувати, що правила будуть змінюватися з часом, і адаптуватися відповідно до них.

Greg Satell