Веб-аналітика у 2024: нові виклики

Ландшафт інтернет-реклами та збору даних постійно змінюється. Щойно маркетологи адаптувалися до переходу від Universal Analytics до GA4, і з’явилися нові виклики. GA4 обмежив кількість доступних моделей атрибуції з шести до двох, значно впливаючи на стратегії аналітики для онлайн реклами.

Це скорочення моделей атрибуції не обмежується лише GA4; воно також розповсюджується на Google Merchant Center. Це вплине на кампанії Google Shopping і залишить лише дві моделі атрибуції для електронної комерції.

Ще одна новина від Google: припинення роботи Google Signals.

Проте це лише початок. Справжнім випробуванням для власників бізнесу і маркетологів стане четвертий квартал 2024 року, коли Google Chrome попрощається з cookies, значно змінюючи ландшафт цифрової реклами та веб-аналітики.

І якщо для вашої компанії перехід на GA4 був неприємним, то наступного року буде дійсно боляче. Щоб зменшити біль, потрібно вжити превентивні заходи. Налаштування server-side аналітичних інструментів, інтеграція BigQuery та створення нових моделей збору та обробки даних є ключовими кроками для рекламодавців, що мають конверсійні задачі – ecommerce, банки, медичні клініки, b2b, тощо. Впровадження цих стратегій підсилить ефективність ваших рекламних зусиль в майбутньому.

Для підприємців електронної комерції надзвичайно важливо розпочати підготовку вже зараз. Ініціювання розробки інфраструктури для збору та аналізу даних буде вашою конкурентною перевагою. Усім іншим теж не раджу відкладати на довго: це задача на перше півріччя 2024 року.

Потрібна консультація? Обговорімо як посилити вашу роботу з даними.